Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stonehenge

28. 7. 2010

 

Stonenhenge

 

 V dubnu roku 2009 jsem byla pozvána svoji kamarádkou a žákyní do Anglie. Bydlí v městě Bath, které je překrásné a zanechalo ve mně, stejně jako Anglie vůbec, velmi krásné pocity a vzpomínky.

 Těšila jsem se, přestože jsem tam letěla letadlem, což pro mě bylo poprvé. Nebála jsem se ani tolik letu, jako toho, jak se vyznám na letišti, kde jsem předtím nikdy nebyla. Vše dopadlo dobře, let se mi líbil a já jsem prožila v Anglii krásných 6 dní – a když říkám krásných, tak to také tak bylo i se slunečným počasím, kvetoucími stromy a rozkvetlými parky, včetně rozkvetlé královské zahrady v Londýně, kde sídlí královská rodina. Počasí jsem si objednala v modlitbě a tak jako vždycky, se mé přání splnilo.

 Lákaly mě hlavně energetické záležitosti Anglie, protože se zajímám všeobecně o duchovní energie, takže konkrétně o známé kamenné kruhy, mezi něž patří jako nejznámější Stonenhenge a Avebury, stejně tak, jako obrazy malované na skalách bílou barvou, které nikdy nezarostly trávou ani jinou zelení.

 Anglie sama o sobě měla krásné energie, a to i v Londýně a ve všech větších městech, které jsem navštívila, kromě Bristolu, tam jsem cítila negace pocházející z doby, kdy se sem dováželi otroci a kvetl tu obchod s otroky.

 Hned po příletu do Bristolu jsme navštívili Avebury a kamenné kruhy na poli. Byla jsem celá natěšená, že se konečně dozvím, proč jsou tady tyto kamenné kruhy, k čemu slouží a jaké mají energie.

 Přišly jsme tam obě dvě, sluníčko svítilo (to je v Anglii opravdu zázrak), byl krásný den a na krásně zeleném poli se pásly ovečky s jejich malými, roztomilými mláďaty.

 Hned při vstupu za ohradu jsem cítila krásné energie tohoto místa. Šly jsme rovnou k jednomu kruhu, který byl nejblíže. Stoupla jsem si do středu a začala meditovat. Boží hlas uvnitř mého nitra mi začal vyjevovat tajemství, které bylo tak prosté a přitom, tak pravdivé.

 Slyšela jsem: „Stojíš ve středu samotného středu, který je středem všech kamenných kruhů, stejně tak jako středem Vesmíru. Je to střed negativních a pozitivních energií, které nabíjí zemi.“ Připadalo mi to divné a hned jsem tomu nerozuměla. Přemítala jsem o tom a šla jsem si „sáhnout“ na jeden z kamenů. A najednou jsem ztuhla! Kamarádka na mě kouká a já jen vrtím hlavou a říkám: „To přece není možné…..to není možné…..“ a nic neříkám, připadá mi to nemožné…a ona se směje a říká, je „negativní, že“? S vykulenýma očima jsem souhlasila. Jak je to možné, že je kámen negativní? Šla jsem k vedlejšímu kameni a zjistila jsem, že ten je pozitivní a už mi to začínalo docházet. Další kámen vedle byl opět negativní a další pozitivní a tak to pokračovalo, až byl uzavřen okruh, který představoval celkovou rovnováhu energií kamenů.

 Zatím jsem se nesetkala s negativním nábojem u kamene, všechny byly pozitivní a dokonce doporučuji kameny s řeky jako energetický zářič, který odblokuje negativní energie místa v domě i na zahradách, či jednou to bylo ve stájích s koňmi. Byla to pro mne záhada.

 Kamarádka mi říkala, že tyto kameny jsou z velké míry pod zemí, nad zemí je jen malá jejich část. Divila jsem se a přemýšlela o tom, že tyto kameny odblokovávají negativní energie místa? Určitě to bude záležitost Feng-sui o toku energie místa.

 Obdivovala jsem krásy krajiny, která byla krásná a rostliny a veškerá příroda byla úžasně svěží, zdravá a nasávala jsem do sebe nádherné pozitivní energie. Ani jsem nedokázala přemýšlet dál o tom, co jsem právě zjistila.

 Postupně k nám přišly nedaleko se pasoucí ovečky a jedno miminko šlo k nám, tak jsme si ho pohladili a ono se nám zavděčilo tím, že se vyčuralo…..:))

 Za několik dnů jsme se dostali do Stonenhenge. Měla jsem velkou radost, je to něco, co jsem si moc přála a co se mi právě splnilo.

 Opět jsem cítila krásné energie, z celého okolí. Všude byly k sehnání letáky, které vysvětlovaly vše ohledně této jedinečné kamenné stavby. Pro skupiny tam byli i průvodci, kteří vysvětlovali totéž.

 Opět byl krásný, sluneční den (opět zázrak) a všude bylo plno lidí. Sedly jsme si na lavičku s kamarádkou a já jsem začala meditovat. A bylo to opět zajímavé, stejně jako v Avebury.

 Abyste měli větší přehled, zde se o tom rozepíši trochu více a použiji k tomu poznámky a fotografie z internetu a encyklopedie Wikipedie.

 

 Název „Stonehenge“ jistě pochází ze staré angličtiny, ale není známo, co přesně znamená. Jsou dvě hlavní teorie, které se liší pouze v druhé polovině názvu. Obě teorie tvrdí, že první polovina názvu „Stone“ (ve staroangličtině „stān“) znamená „kámen“. První z těchto teorií však říká, že druhá polovina názvu, staroanglické slovo „heng“, znamená „henge“, tedy v překladu „šibenice“. Druhá tvrdí, že toto slovo (tentokrát „hinge“) znamená „zavěšený“. Není tedy jasné, jestli je pravým názvem „Kamenná šibenice“ nebo „Zavěšený kámen“.

 V dnešní angličtině se slovo "henge" překládá jako příkop a za ním val. Tímto systémem "zabezpečení" bývala stavba Stonehenge dokola obehnána. Příkop a za ním val můžeme vidět například i kolem megalitického kruhu v Avebury.

Stavba Stonehenge

První fáze stavby počala okolo roku 3100 př. n. l. Byl vystavěn kruh s průměrem 100 m z vnější strany tvořený příkopem a z vnitřní strany valem. Val byl jen 0,5 m vysoký. Příkop byl 2 m hluboký a na jeho dně byly umístěny kosti zvěře a skotu, aby se půda zpevnila.

Druhá fáze nastala roku 3000 př. n. l., kdy byly vystavěny dva kruhy vztyčených kamenů uprostřed kruhu příkopu. Kameny vnějšího kruhu byly necelých pět metrů vysoké a téměř dva metry silné. Na těchto kamenech ležela souvislá řada kamenů vodorovných, které byly na těch vertikálních uchycené pomocí výstupků na vrcholu. Mnoho z nich však spadlo dolů. Kameny vnitřního kruhu byly podstatně menší, jen 2m vysoké.

Třetí a poslední fáze počala okolo roku 2600 př. n. l. Byly vystavěny dvě podkovy. Vnější byla tvořena pěti „Trilitony“. Triliton je soustava tří kamenů, kde jsou dva kolmé a jeden vodorovný, přičemž ten vodorovný na nich leží. Největší z těchto trilitonů je 8,5 m vysoký. Kameny vnitřní podkovy jsou velikostí podobné kamenům vnitřního kruhu, tedy asi 2 m vysoké. Celý komplex byl dokončen okolo roku 1600 př. n. l.

Zajímavosti.

Větší kameny jsou v současnosti zality do betonu. Při stavbě byly kameny vsazeny do jam a utěsněny kamennou drtí. Avšak po dvou světových válkách kameny následkem otřesů začaly vypadávat. Proto byli tehdejší archeologové nuceni rizikové kameny zabetonovat. I přesto však jeden z kamenů spadl při velké vichřici v roce 1963.

30. ledna 2007 archeologové objevili poblíž Stonehenge zbytek vesnice. Tento objev vyvolal spekulace o tom, že Stonehenge mohlo sloužit jako pohřebiště pro tuto vesnici. Vesnice se nacházela v Durrington Walls, ve vzdálenosti asi dvou mil od Stonehenge, a byla zde umístěna obdobná dřevěná kruhová stavba. V okolí byly také nalezeny nástroje a hroty šípů. Bylo vykopáno celkem osm domů, archeologové však věří, že jich celkem bylo alespoň 25. Oznámil to archeolog Mike Parker Pearson na tiskové konferenci, kterou svolala National Geographic Society.

Lze vyluštit záhady Stonehenge?


 Zde já (Holčová, Bohovská) odpovídám: „Avebury i Stonenhenge měly a stále ještě mají smysl a pro svou dobu a lidi, kteří ho postavili velmi důležitý.

 Podle toho, co mi přišlo v meditaci jde v Avebury (a týká se to všech obyčejných kamenných kruhů) o to, že kruh je postaven z kamenů, které jsou vždy kladně a záporně nabité energií Reiki (čchi). Celé seskupení kamenů tím tvoří energetický zářič, který očišťuje energie země (půdu) i nebe (okolí), čímž zajišťoval a zajišťuje pozitivní náboj půdy a tím dobrou úrodu. Jeho původní funkce v Avebury spočívala v tom, aby půda dobře plodila, včetně toho, aby byla zajištěna pozitivní energie místa vůbec. Stonehenge tuto schopnost má také a ve větším, ale její poselství je rozsáhlejší.

  Ve své době, jak je níže uvedeno před 4500 lety - totiž úroda byla pro lidi velmi důležitá, protože zajišťovala způsob přežití. Každý měl svoje políčko, nebo pastviny, kde se pásla zvěř a byl závislý na tom, jak bude země plodit, jak se bude dařit jejich zvířatům. Což pozitivní energie velmi dobře zajišťovaly, neboť se staraly o proudění energií energetickými drahami a kanálky země.

 Jak jistě víte, v té době měli lidé jiné starosti než my. Dnešním moderním jazykem bychom řekli, že existoval soukromý sektor, ale zcela jiného druhu než známe dnes. Každý byl zodpovědný sám za sebe, za svoji rodinu a byl závislý na tom jak a kolik se urodí, aby měl na svoji obživu, na zaplacení daně i na prodej, aby si přivydělal.

 Až do dnešních dnů se v některých oblastech slaví slavnosti dožínek, kdy lidé odjakživa oslavují úrodu. Je to pozůstatek zvyklostí, kdy byl oslavován dar Bohům.

 A kdo Stonehenge postavil? Postavili ho lidé, kteří si uvědomovali důležitost energií, stejně jaké Číňané, kteří vyvinuli proslavené učení Feng-shui. I oni si uvědomovali důležitost duchovních energií Reiki – nebo čchi – dle Feng-shui, které ve své přirozenosti mají být v rovnováze. Uvědomovali si spoustu důležitých skutečností, že tomu tak na mnoha místech není, protože objevily, že existují negativní energie míst způsobené různými geopatogenními zónami, podzemními vodami, různými energetickými anomáliemi, které způsobují nejen neúrodu, ale i to, že i jim se nedaří, že se necítí dobře. Ale to nebylo to hlavní, co chtěli touto stavbou vyjádřit. Co chtěli touto stavbou vyjádřit a kdo byli původní obyvatelé Salisbury, kteří Stonehenge postavili?

 Byli to Atlanťané, obyvatelé Atlantidy, kteří kolonizovali planetu Zemi po velikém neštěstí, které Zemi potkalo v podobě potopy světa. Byli na Zemi kolonizovány z různých planet a poznáte to velice snadno, jelikož každá planeta představuje jinou rasu, jinou kulturu, jiné náboženství a zvyklosti, které si s sebou přivezli ze svých planet. Vznikli jednotlivé říše v různých oblastech na Zemi a oblast Salisbury, kde se Stonehenge nachází osídlili lidé z Měsíce…šok, co? Pro mě to byl šok také a nechtěla jsem tomu uvěřit, ale poslechněte si, co se mi stalo.

 Přestala jsem psát, protože si říkám, že nebudu psát nesmysly, když tu hned nato jedeme autem s manželem v noci domů a bylo den po úplňku. Koukám na měsíc a byla jsem v šoku. Měsíc tvořil okno, velké rakety, či letadla z mraků!! Já žiji symbolikou a vím, že jsem ji i vedena, tak právě proto chci napsat tento fakt, ať tomu někdo věří anebo ne. Já jsem dostala důkaz.

 Co z toho vyplývá, že Stonehenge byla tak megalitická, právě proto, že si vesmířané usmyslili, že dají vědět na Měsíc (a věřili, že ta stavba tam bude vidět) svým spoluobčanům, kde se usadili a kde v současnosti žijí. Dali jim vědět, že jsou na planetě Zemi, že se tam přemístili a že si ponechali stejnou víru či náboženství, které měli na své původní planetě Měsíci (viz kamenný oltář a jeden kamen před ním.) Tak toto mi bylo jimi nyní nadiktováno, zřejmě Bohem, který pochází také z Měsíce a tím, který to zažil.

 Postupem času a protože se stavěl tak dlouho je možné, že se i zapomnělo, proč se vlastně staví, ale původní plán byl dodržen.

Wikipedie:

 I v době svého vzniku - někdy před 4500 lety - byla Stonehenge významná a ojedinělá stavba. Vystupuje ze Salisburské pláně, toto seskupení pískovcových kamenů, z nich největší váží více než 50 tun. Masivní překlady tohoto kamneného monumentu jsou skutečně spojeny se svislými podpěrami pomocí čepových spojů, jaké používají tesaři. Mimo jiné i proto je Stonehenge tak ojedinělé, tak záhadné, tak průlomové. O tom, že v sobě tyto promyšleně sestavené balvany nesou poselství, není pochyb.

 

 

 

 

 Bylo mi také řečeno, že dohady o tom, jak se tyto kameny dostaly na místo až z dalekého Velsu, jsou bezpředmětné, neboť sem byl dovezen pouze písek, nebo zkrátka surovina, která se na tomto místě zpracovala a vznikly odlitky, téměř nerozeznatelné od pravých kamenů. Atlanťané, které tuto stavbu jistě postavili, měli recept, jak tyto obry vyrobit přímo na místě.

 

 Další informace mi šli v meditaci následovně: časem lidé zapomněli, proč byl Stonehenge postaven. Již dávno zapomněli odkud pochází, protože na planetě Zemi již zdomácněli a přežila jen myšlenka, že šlo o oltář Bohům, aby se urodilo. Protože byli stále závislí na úrodě a příznivém počasí pro úrodu – paradoxně začali u oltářního kamene uvnitř kruhu obětovat lidské bytosti. Převážně ženy. Vytratila se i víra a znalosti duchovního rázu o energiích a lidé začali věřit různým Božstvům a předcházeli si je lidskými oběťmi. Začali věřit, že Stonehenge byl obrovský oltář, který se určen k obětinám a ty sem přinášeli.

 Stonegenge přinášel informace o jejich původu, ale to už bylo dávno zapomenuto a tak začal chátrat, jelikož lidské oběti způsobili, že do krásné rovnováhy a harmonie díla přibyly negativní energie, které přinesly s sebou nerovnováhu a neharmonii a tím i rozklad díla a jeho omezenou funkčnost.

 

  A také zanikl život i na Měsíci a megalitická stavba vlastně ani nemá komu přinášet poselství, že jejich obyvatelé se usadili zde na planetě Zemi. A i všichni lidé zde na Zemi už ani neví a ani nevěří, že pocházejí z jiných planet a že existují další planety na nichž je život a na nich žijí krásní lidé, kteří nás navštěvují a pomáhají nám, jenom my to nevíme, nevěříme tomu a smějeme se tomu. Bohužel, je jen hrstka lidí, kteří se o toto zajímají a ti se vyvinou v krásné a jedinečné Boží bytosti právě díky těmto andělům, kteří nám přinášejí poselství té nejčistší víry.

 

Wikipedie:

Silueta od slunce Romantika, tajemno, ale i "drsná" realita - tak je dnes vnímán Stonehenge. Nelítostná blízkost dálnice A303 - kterou ovšem Britové plánují položit pod zem - a množství návštěvníků se ostře tluče s tím, jak si toto posvátné místo představujeme. Autor: Ken GeigerModré kameny doma: Tyto kameny ve velškém pohoří Preseli, odkud pocházejí první tzv. modré kameny umístěné ve Stonehenge, vztyčila sama příroda. Podle pověsti mají zdejší prameny léčivou sílu, a někteří badatelé proto soudí, že to mohl být dobrý důvod, proč byly kameny přesunuty 400km na východ. Je možné že Stonehenge bylo takovým léčivým místem. Autor: Andrew Henderson


Hrobka v Pentre Ifan: O kus dál, v pohoří Preseli, lidé přemisťovali kameny a stavěli hrobky, jako je tato v Pentre Ifan, o více než tisíc let dříve než ve Stonehenge. To nastínilo budoucí vývoj. Autor: Andrew Henderson 

Velmistryně Reiki podle Ježíše Nazaretského Jana Bohovská